2020 Adalet Bakanlığı Güncel Personel Alımı İlanları

Oy Verebilirsin
[Total: 7 Average: 4.7]

2020 Adalet Bakanlığı Güncel Personel Alımı İlanları

Adalet Bakanlığı şüphesiz her sene en çok personel alımı yapan bakanlıklardan biri pozisyonunda. Özellikle Adalet bölüm mezunlarının sıkça takip ettiği Adalet Bakanlığı ilanları sanılanın aksine sadece Adalet bölümü mezunlarını değil başka pozisyonlardan insanları da bünyesine katmaktadır. 2020 güncel adalet bakanlığı ilanları şu şekilde;

Yargıtay Sürekli İşçi Alımı İlanı

Belgeler

Nüfus Cüzdanı fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf ( son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı ), Adli Sicil Belgesi ( e-Devletten alınacak ), SGK’dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösteren belge, Diploma/ Mezuniyet Belgesinin fotokopisi, öncelik hakkına sahip olanların, öncelikli durumuna gösterir belgenin fotokopisi, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21’inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananların durumlarını gösterir belgenin fotokopisi, ikametgah belgesi istenen belgeler arasındadır.

Yapılan Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sözlü Sınava Çağrılacak Adayların Duyurulması

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS 3 puanının %70 ile geçerli yabancı dil sınavı puanının %30’nun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan başlanarak her bir pozisyonun on katı aday, sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların Yargıtay resmi sitesinden yayımlanan belgeden kendi isimlerini bularak öğrenebilirler.

Sınav Yeri, Tarihi ve Değerlendirilmesi

Sözlü sınav yeri ve zamanı Yargıtay resmi sitesi üzerinden duyurulacaktır. Sözlü sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek olup en az 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. İlan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecektir.

Bilişim Personeli için atama yapılacak boş pozisyon sayısı 3 olarak belirlenmiştir. Sınav sonuçları İnternet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Adayların ikametgah adreslerine herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

Yargıtay Başkanlığı Sözleşmeli Zabıt Katibi ve Sözleşmeli Destek Personeli ( Hizmetli ) Göreve Başlama Tarihi Bilgilendirmesi

Nisan ayında göreve başlayacak olan zabıt katibi ve sözleşmeli destek personelinin Korona virüs nedeni ile göreve başlama tarihleri bir sonraki duyuruya kadar ertelenmiştir.