Covid-19’lu Zor Günlere Bankalardan Kredi Desteği

Oy Verebilirsin
[Total: 0 Average: 0]

Covid-19’lu Zor Günlere Bankalardan Kredi Desteği

Covid-19 pandemi olarak ilan kabul gördüğünden beri devlet tarafından tedbirler arttırıldı. Alınan önlemelerden dolayı birçok dükkan kepenklerini indirmek zorunda kaldı. İşsiz kalan işçiler veya işinden çıkarılan işçiler zor günlerini nasıl geçireceklerini kara kara düşünmeye başladılar. Kimisi İşkur’a başvururken kimisi İşkur’da sıra beklemek istemediği için daha kolay çözümler aramaya başladı. Yapılan toplantılar sonrasında ekonomik anlamda insanları rahatlatacak, biraz olsun gün yüzüne çıkmalarını sağlayacak bazı tedbirler, gelişmeler açıklandı. Bu açıklamalar arasında Ekonomik Kalkınma Kalkanı açıklandı. Bu kalkan kapsamında şartları uygun olan müşterilere kredi desteği sağlanabileceği açıklandı. Bu açıklamanın ardından tüketicilerin aklında birçok soru işareti belirdi. Kredi başvurusu yapabilmek için hangi şartları taşıyor olmak gerekir? Kredi desteği kaç TL’ye kadar yapılacak? Kredi ödemeleri nasıl planlanacak? Kredilerde kaç ay erteleme yapılacak? Kullanılacak kredilerin vadesi kaç ay? İşte tüm bunların cevabı aşağıdaki açıklamalarda mevcut.

Üç kamu bankası hane halkı geliri 5 bin TL ve altında olan ailelere kredi desteği verecek. 6 ay ödemesiz vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bankaların Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi’ne başvurular başladı ve bir müddet daha devam edecek. Türkiye’de kamu bankları (Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank) vatandaşa uygun koşullarda kredi verileceğini açıkladı.

3 Kamu Bankasından Kredi Müjdesi

Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank hane halkı geliri aylık 5 bin TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri finansal olarak desteklemek maksadı ile yeni bir kredi uygulaması başlattı. Bu 3 kamu bankası ortak bir açıklama yaptılar.

Yaptıkları açıklama:

“Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz 10 bin TL ve altına kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi kullanabileceklerdir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabileceklerdir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.