Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Covid-19 Son Dakika Açıklamaları

Oy Verebilirsin
[Total: 7 Average: 5]

Cumhur Başkanı Erdoğan Covid-19 Açıklamaları Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde;Normal hayata dönüşü kademe kademe başlatacağız. Salgının ne kadar süreceği ilacın ne zaman bireylere sunulacağı belli değildir. Sınırlamaların bir kısmı azaltılarak da olsa sürecektir. Kalabalık yerler de maske kuralı devam edecektir. Salgının tamamen bitmediği ülkeler sebebiyle seyahatlerin ne zaman açılacağı belirsizdir. Normalleşme planı hazırladık.

Kabine toplantısı bugün 6. kez gerçekleştirildi. Milyonların gözü toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a döndü. Önemli konuların konuşulduğu kabine toplantısı hakkında ayrıntılar.

 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplandı. Huber Köşkü’nde gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan korona virüs tedbirlerini dikkate alarak açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında en çok dikkati çeken konular sınavlar ve 65 yaş üstü vatandaşların kısmi olarak sokağa çıkabilmeleri oldu.

Kabine Toplantısı Sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıklama Yaptı !

 

Bu takvim bir anda mart ayının ilk günündeki hayatımıza geri dönüş anlamına gelmiyor. Rehavete de karamsarlığa da kapılmadan bu mücadeleyi sonuna kadar yürüteceğiz.

65 Yaş Üstü Vatandaşlara Müjde Geldi !

İlk müjdemiz 65 yaş üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımızadır. 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması 1 günde 4 saat süreyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı da bu hafta sonu 10 Mayıs Pazar günü saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında uygulayacağız.

20 Yaş Altı Gençlere De Müjde !

20 yaş altı için 0-14 yaş grubu 13 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında dışarı çıkartılabilecek 15-20 yaş grubu ise 15 Mayıs Cuma günü aynı şartlarda dışarı çıkarak dinlenebilecekler. Aynı uygulamayı devam ettireceğiz.

Yedi ilimiz için Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla için seyahat kısıtlamasını bitiriyoruz. İstanbul dahil 24 ( Adana Ankara Balıkesir Bursa Denizli Diyarbakır Erzurum Eskişehir Gaziantep İstanbul İzmir Kahramanmaraş Kayseri Kocaeli Konya Manisa Mardin Ordu Sakarya Samsun Şanlıurfa Tekirdağ Trabzon Van ve Zonguldak ) ilde giriş çıkış kısıtlaması uzatıldı.

Berber kuaför gibi işletmeler 11 Mayıs’ta faaliyete geçebilecek.

AVM’ler 11 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek.

Cerrahi maske ve bez maske satışına halkımızın kolayca ulaşabileceği yerleri uygulama koymayı düşünüyoruz.

Askerlik terhis işlemleri 31 Mayıs’ta başlayacak. Personel telim faaliyetleri 1 Haziran’da celp işlemleri 5 Haziran’da bedelli işlemleri ise haziranda başlayacak.

Üniversite Sınavı İle İlgili Açıklama Geldi !

YÖK sınavı 27 – 28 Haziran 2020 tarihinde yapılacak.

LGS ( Liseye Geçiş Sınavı ) ise 20 Haziran’da yapılacak.

Askeri Geçiş Sınavı 14 Haziran’da açılacaktır