Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan Müjdeler

Oy Verebilirsin
[Total: 0 Average: 0]

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan Müjdeler

3 Ay Maaş Desteği Kapıda!

                Covid-19 salgını artık tüm dünyada pandemi haline gelmiş durumda. Dünya üzerinde neredeyse ulaşmadığı ülke yok denebilir. Bunun yanında ölümlerde arka arkaya gelmekte. Günlük hayatın aksamaması için bakanlıklar her gün yeni bir paketle halkın karşısına çıkıyor. İlk düzenlemeler kredi kartları için gelmişti. Sonrasında açıklamalar arka arkaya gelmeye başladı. Bu süre zarfında bir çok firma çalışanlarını ücretsiz izne ayırarak onları mağdur etmekteydi. Mağdurların sesine kulak veren Albayrak, hemen bununla ilgili bir görüşme yaptı ve yakın zamanda bir çözüme kavuşturulacağına dair açıklama yapmıştı. Beklenen haber gecikmedi ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak beklenen açıklamayı yaptı. İşte o açıklama ve ayrıntıları.

                Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, faaliyetlerini durduran ya da azaltan işletmelerde Kısa Çalışma Ödeneği ile çalışanlara 3 ay maaş desteği verileceğini sosyal medyada duyurdu. Firmaları, çalışanları mağdur etmemek adına ücretsiz izin yerine bu ödeneğe başvurmaya davet etti.

Albayrak, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği ile faaliyetlerini azaltan ya da durduran işletmelerde çalışan vatandaşlarımıza 3 ay maaş desteği vereceğiz. Tüm firmaları, çalışanları için ücretsiz izin yerine bu ödeneğe başvurmaya çağırıyoruz.” Dedi. Böylelikle çalışanların bu zor zamanlardaki mağduriyeti bir nebze olsun giderilmiş oldu.