Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı

Oy Verebilirsin
[Total: 0 Average: 0]

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı

2020 Memur Alımı Ne Zaman?

Şüphesiz insanların en büyük isteği zamanında yatan maaşlar ve güvence içinde çalışmaktır. Bu nedenle insanlar memur alımlarını takip ederler. Birçok insanın yakından takip ettiği memur alımları her gün güncellenmekte ve bu alımlara yenileri eklenmektedir. İnsanlar bu alımlar ile ilgili güncel bilgileri bulmakta zorluk çekmektedir. En güncel memur alımı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın twitter üzerinden yayınlamış olduğu Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yayınlamış olduğu gönderi de 2000 kadronun açılacağı müjdesini vermiştir. Bu kadrolar içerisinde vergi müfettiş yardımcısı, hazine ve maliye uzman yardımcısı, defterdarlık uzman yardımcısı, GİB-gelir uzman yardımcısı ve avukat bulunmaktadır. Memur alımı kadroları dağılımı aşağıdaki şekildedir:

Vergi Müfettiş Yardımcısı 200 kişi

Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı 500 kişi

Defterdarlık Uzman Yardımcısı 300 kişi

Gelir Uzman Yardımcısı 1000 kişi

2020 memur alımı içinde bulunan avukat alımı 2000 kadro dışında değerlendirilecektir. Avukat alımı için ayrıntılar 2020 KPSS sınavından sonra ilan edilecektir. Ayrıca iptal edilen Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavı kadro kapsamında sayılmayacaktır. Adayların tekrar sınava girmeleri gerekmektedir. Duyurulan kadrolar için yapılacak sözlü ya da yazılı sınavların tarihleri daha sonra ilan edilecektir. Adaylar, duyurulan ilanlar için birden fazla yazılı sınava başvurabileceklerdir. Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı sınavları için açıklanan bazı tarihler,

HMB Uzman Yardımcısı sözlü sınav tarihi: 26 Ekim 2020

HMB Vergi Müfettiş Yardımcısı, Defterdarlık Uzman Yardımcısı, Gelir Uzman Yardımcısı Yazılı sınav tarihi: 24 Ekim 2020 Sözlü sınav tarihi: 7 Aralık 2020 olarak belirlenmiştir.

 

Belirtilen kadrolar için aranan şartlar nelerdir?

Memur olabilmek için 657 sayılı Devlet Memurları Kanundaki genel ve özel şartlara uygun olmak gerekmektedir. Şartlardan ilki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Memuriyete girişte yaş maddesine uygun olmak yani kamuda açılan kadrolar için 35 yaşını doldurmamış olmak şartı açılan bu kadrolar içinde geçerlidir. 2020 yılında yapılacak sınav için 01.01.1985 yılından sonra doğmuş olanlar başvuru yapabilirler. Gerekli öğrenim şartlarını taşımak ve kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekmektedir. Daha sonra memur alım için Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı aranmaktadır. KPSS puanlarında 2018 yılındaki puanlar geçersizdir. 2019 ve 2020 yılları KPSS puanları esas alınacaktır. KPSS puanının yanında Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için yazılı veya sözlü olarak bir sınav daha yapılabilecektir.