KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ !

Oy Verebilirsin
[Total: 0 Average: 0]

KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ !

Covid-19 önlemleri günden güne arttırılıyor. Alınan önlemler ilk olarak okulların kapatılması ile başlamıştı. Sonra 65 yaş ve üzeri ileri yaşlarda ki vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı getirildi. 65 yaş ve üzerinin sokağa çıkmasının yasaklanmasından iki hafta sonra 20 yaş ve altı genç ve çocuk yaştakilere sokağa çıkma yasağı getirildi. Daha sonra kahvehane, cafe, bar, disko, camii ve alışveriş merkezlerinin kapatılması ile devam etti. Ardından sokağa çıkarken hasta ya da sağlıklı birey fark etmeksizin maske çıkma zorunluluğu getirildi.  Kişisel izolasyondan sonra iki haftadır 30 büyükşehir ve akciğer rahatsızlıklarının ve KOAH’ın çokça bulunduğu Zonguldak ilinde hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Tüm bu önlemlere bugün bir yenisi daha eklendi.

Geçtiğimiz hafta internet ortamında yayınlanan 23 Nisan – 24 Nisan – 25 Nisan ve 26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak haberleri yayılmıştı ama resmi bir açıklama yapılmamıştı. Bugün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında yaptığı açıklama da geçtiğimiz iki hafta sonun da yapılan sokağa çıkma yasağının bu hafta 23 Nisan tarihi itibariyle başlayacağını söyledi. Yeni sokağa çıkma yasağı 22 Nisan’ı 23 Nisan’a bağlayan gece 00.00’da başlayacak ve 26 Nisan’ı 27 Nisan’a bağlayan gece 00.00’da bitecek. Bu haftaki sokağa çıkma yasağı 23 Nisan – 24 Nisan – 25 Nisan ve 26 Nisan tarihlerini kapsayacak. Sokağa çıkma yasağı 30 büyükşehir ve Zonguldak şehrini kapsıyor. Sırasıyla yasak uygulanacak şehirler şu şekilde ; Adana Ankara Antalya Aydın Balıkesir Bursa Denizli Diyarbakır Erzurum Eskişehir Gaziantep Hatay İstanbul İzmir Kahramanmaraş Kayseri Kocaeli Konya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Ordu Sakarya Samsun Şanlıurfa Tekirdağ Trabzon Van ve Zonguldak illerinde dört günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Sokağa çıkma yasağının dışında da çıkmalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vaka sayısında azalma olduğunu dile getirdi. Gelişmiş ülkelerin sağlık sistemlerinin çökmüş olduğuna da değindi.

Tarih Verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önlemlere uyulduğu takdir de Korona ile yapılan mücadelenin Ramazan Bayramı sonrası kontrol altına alınabileceğini söyledi.