Milli Eğitim Bakanlığından İşletmelerde Beceri Eğitimi Ek Ders Yazısı Geldi

Oy Verebilirsin
[Total: 0 Average: 0]

Milli Eğitim Bakanlığından İşletmelerde Beceri Eğitimi Ek Ders Yazısı Geldi

MEB, 28 Mart tarihli yazısında, rutin müfredat kapsamında yürütülecek olan ders görevleri dışında kalan ders görevleri kısmında İşletmelerde Mesleki Eğitime de yer vermişti. Bu itibarla yapılmış sayılacak ek ders görevlerinde, 28 Mart 2020 tarihinden itibaren yukarıda belirtilen “planlama ve bakım-onarım görevi” ile “işletmelerde mesleki eğitimi” nede yer verilecektir.

Bilindiği gibi Covid-19 salgını nedeni ile alınan karar kapsamında rutin müfredat kapsamında yürütülmek durumunda olan ders görevleri dışında kalan bazı ders görevlerinin uygulanması, ilgi yazı ile 28 Mart 2020 tarihinden itibaren 2020-2021 öğretim yılının başladığı 1 Eylül 2020 tarihine kadar durdurulmuştu.

Söz konusu yazıda uygulanmasının durdurulduğu belirtilen ders görevleri arasında yer alan “planlama ve bakım-onarım görevi” ile “işletmelerde meslek eğitimi”, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 6. maddesinin 4. fıkrası ile 15. maddesinin 2. fıkrası hükümlerine göre haftada azami okutulabilecek ek ders saatleri içinde verilmek durumunda olduğundan, 28 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere, uygulaması durdurulan eğitim faaliyetleri arasından çıkarılmıştır.

Bu itibarla yapılmış sayılacak ek ders görevlerinde, 28 Mart 2020 tarihinden itibaren yukarıda belirtilen “planlama ve bakım-onarım görevi” ile “işletmelerde meslek eğitimi” nede yer verilecektir. Bilgilerinize ve gereğinize arz ederim.

Ziya Selçuk

Ziya Selçuk’un yaptığı bu açıklama ek ders ücreti alan öğretmenleri ilgilendirmektedir.