Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Jandarma Devlet Memuru Temini Müracaat Sonuçları

Oy Verebilirsin
[Total: 0 Average: 0]

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Jandarma Devlet Memuru Temini Müracaat Sonuçları

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) memur alım ilanına göre; ön başvuruların online (çevrimiçi) alınması 30 Aralık 2019 – 31 Ocak 2020 tarihleri (Saat 17.00’a kadar) tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Başvuru ve sınavlar için çağırılacak adayların genel ağ (internet) üzerinden ilan edilmesi ise 10 Mart 2020’den sonra gerçekleştirilecektir.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) başvuru sonuçlarının 10 Mart 2020 tarihinden sonra açıklanacağını duyurmuştu fakat hala başvuru sonuçları açıklanmadı. Bunun yanında Milli Savunma Bakanlığı Jandarma memur temini sonuçlarını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kuvvet Komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesinde memur olarak istihdam edilmek üzere personel alımı yapıyor. Milli Savunma Bakanlığı memur başvurusu yapmak isteyen her adayın sadece bir tercih hakkı bulunuyor. Adaylar başvuru şartlarında istenen belgeleri sisteme yüklemek zorundadırlar. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı için başvuru süreci tamamlandı ve başvuru sonuçları açıklandı.

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesindeki genel şartları taşımak,
  • Nitelik tablosunda bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak (Eşdeğer Bölümler Kabul Edilmeyecektir.)
  • Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS), nitelik tablosunda belirtilen ilgili puan türlerinden puan almış olmak,
  • Erkek adaylar için, sınavın yapıldığı tarih itibari ile askerlik durumu bakımından; askerlikle ilişkisi bulunmamak (askerlik çağına gelmemiş olmak, ertelenmiş veya muaf tutulmuş olmak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olmak) (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilirler.)
  • Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak.

Not: Şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının,: anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında, almış oldukları merkezi sınav puanına, aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan dikkate alınır.

Daha ayrıntılı bilgi almak için Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB’nin) resmi internet sitesindeki ilanları takip etmelisiniz. Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi www.msb.gov.tr’dir.