Parayla Maske Satışı Yasaklandı!

Oy Verebilirsin
[Total: 0 Average: 0]

Parayla Maske Satışı Yasaklandı!

Covid-19’un yayılmasıyla beraber maske satışlarında patlama yaşanmıştı. Çoğu işyeri maskeleri stoklayıp çok yüksek fiyatlara alıcı bulmaya çalışmıştı. Bunun önüne geçmek için yapılan bazı tedbirler olmuştu. Dün PTT’nin maske dağıtımından sonra bugün yeni bir yeniliğe imza atıldı. Artık maskeler para ile satılamayacak!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı ve Covid-19 önlemlerine karşı yeni tedbirler aldılar. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı ile ilgili açıklamalar yaptı. Ücretsiz maske dağıtımının başladığını ve devam edeceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, para ile maske satışının kesinlikle yasak olduğunu belirterek, şunları söyledi “Marketler de verilen maskeler de ücretsizdir. Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stokumuz ve üretim planlamamız var. Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz şekilde maske ulaştırmakta kararlıyız.” Dedi.

Covid-19 hastalığı ile mücadele kapsamında gereken tedbirlerin peyderpey alındığını söyleyen Erdoğan, her şehirde bulunan İl Hıfzısıhha Kurulları ile uygulamaların yürütülmesinden sorumlu İl Pandemi Kurulları’nın ihtiyaca göre gerekirse ilave tedbirler geliştirebileceğini belirtti.

Ayrıca günlük test sayısında 20 bini geçtiğini belirtti. “Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yoktur. Şu ana kadar hem sağlık hizmetleri hem gıda ve temizlik malzemeleri tedariki hem de kamu güvenliği bakımından kayda değer bir meseleyle karşılaşmadık.” Diye ekledi.

Bu süreçte çalışan ve görevli olanları dışarıdakilerin evde kalması sağlanarak hareketliliğin azaldığını söyleyen Erdoğan, “Türkiye sağlıktan gıdaya ve temizlik malzemelerine kadar acil ihtiyaç duyulan konularda oldukça iyi yerdedir. Bu salgının üstesinden gelecek sadece imkana değil aynı zamanda morale ve kararlılığa da sahibiz.” Dedi.

İstanbul’a 2 Yeni Hastane

Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’deki havalimanının olduğu kısmın on bin odalık hastane yapılacağını belirten Erdoğan, “Bunları 45 gün içerisinde bitireceğiz ve tamamıyla halkın hizmetine sunacağız.” Dedi.

Erdoğan ayrıca, infaz düzenlemesi Salı günü TBMM Genel Kurulunda görüşülmeye başlanacağını belirtti.

Bağış için toplanan meblağa da değinen Erdoğan, “Şu ana kadar Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında toplanan destek 1 milyar 500 milyon lirayı buldu.” Dedi.