PTT Ücretsiz Maske Dağıtıyor

Oy Verebilirsin
[Total: 0 Average: 0]

PTT Ücretsiz Maske Dağıtıyor

PTT Maske Dağıtıyor!

Covid-19 (Corona Virüs) Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra maske ve kolonya satışlarında patlama yaşandı. Kısa sürede kolonya ve maskeler karaborsaya düştü. Sadece medikal maskeler değil toz maskeleri de tamamen tükendi. Fırsatçılara gün doğmuş oldu.

Covid-19’a karşı alınan önlemler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Açıklanan önlemler arasında en dikkat çeken ise artık sokağa maskesiz çıkılamayacağıydı. Özellikle toplu alanlara market, pazar yeri, otobüs ve minibüslere maskesiz insanlar alınmayacak. Bu kapsamda PTT’nin başlattığı maske dağıtımı dikkat topladı. İşte o haberin detayları…

Hükümet, Covid-19 önlemleri kapsamında maske dağıtmaya başladı. Yapılan açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, ile Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karar istinaden: PTT online ortamda vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır.” Diye açıklama yaptı.

Açıklamada, “Aile üyeleri için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri, form üzerinden doldurarak onlara da ücretsiz maske temin edebilirsiniz.” Denildi. Vatandaşların her hafta 1 paket maske alma hakkı olduğu belirtildi.

Ayrıntılar

Maskeler epttavm.com üzerinden vatandaşlara temin edilecek.

Site linki: https://maske.epttavm.com

Aile üyeleri için maske temin etmek isteyenler, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinde doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirler.

Vatandaşların her hafta 1 paket (5 adet) maske alma hakkı vardır.

Adres bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız.

Maskeler vatandaşlara PTT Kargo aracılığı ile ücretsiz olarak temin edilecektir.

Önemli Bir Not!

Ücretsiz maske temini 65 yaş ve üzeri ayrıca 20 yaş ve altında ki vatandaşları kapsamamaktadır. TC Kimlik Numarası ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecektir.

PTT’den maskenizi temin etmek için lütfen epttavm.com sayfasını ziyaret ediniz.