Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları!

Oy Verebilirsin
[Total: 0 Average: 0]

Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları Toplamda 737 bin 489 kişinin başvurduğu ve 14 bin kişinin alınacağı Sağlık Bakanlığı sürekli işçi statüsü için geri sayım hızla başladı. Bugün ve yarın olmak üzere noter huzurunda yapılacak çekilişler sonrası başvuru sonuçları Sağlık Bakanlığı işçi sonuç sayfasında açıklanacak ve öğrenilebilecek. Kura çekimleri ne zaman? Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Özellikle sağlık alanında iş arayan birçok insanın beklediği müjdeli haber geldi. Sağlık Bakanlığı bünyesine istihdam edilecek 14 bin sürekli işçi kadrosu için 8 Nisan ve 9 Nisan tarihleri arasında kura çekimi yapılacak. Toplamda 737 bin 489 kişinin başvurduğu iş için başvurular İŞKUR üzerinden yapılmıştı.

Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

14 bin sürekli işçi istihdam edileceği kura çekimler noter huzurunda yapılacak. Normalde seyircilerinde katılabildiği kura çekimlerine Corona virüs kapsamında alınan tedbirler nedeni ile seyircisiz yapılacak. Sağlık Bakanlığı kura sonuçları aynı gün saat 20:00’dan sonra iscisonuc.saglik.gov.tr adresinden paylaşılacaktır.


Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları Canlı Yayını Olacak Mı?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde alınacak 14 bin sürekli işçilerin belirleneceği kura çekimleri İŞKUR tarafından canlı yayının olmayacağı bilgisine ulaşılmıştır.

8 Nisan 2020 – Çarşamba Günü İçin

Bakanlık Merkez Teşkilatı Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Hakkari, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Muş, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Van ve Zonguldak illeri için kura çekimi gerçekleştirilecek.

9 Nisan 2020 – Perşembe Günü İçin

Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova ve Yozgat illeri için kura işlemi gerçekleştirilecek.

Kura Sonuçları Hakkında

İŞKUR üzerinden il ve meslek bazında talepler alınmıştır, 737.489 kişi başvuru yapmıştır. Yapılacak olan kura, 08 – 09 Nisan 2020 tarihlerinde Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 14.000 işçi asil, 14.000 işçi yedek olmak üzere çekiliş gerçekleştirilecektir.